Przykłady użytecznych narzędzi wykonanych w MS EXCEL

W zestawieniu zaprezentowano możliwości popularnego arkusza kalkulacyjnego MS Excel na przykładzie kilkunastu opracowań.

Prezentacja poprowadzi od przykładów mało rozbudowanych (choć nie prymitywnych) do dużych aplikacji, bez których pewne zadania techniczne nie mogłyby być wykonane.

Zastosowanie Excela nie tylko umożliwiło skuteczne rozwiązanie problemów, lecz także zapobiegło konieczności zdobywania innych, o wiele kosztowniejszych narzędzi programowych.

Przykłady pochodzą z moich prac stworzonych w ramach wykonywanego zawodu. Ponieważ jestem inżynierem telekomunikacji radiowej, nic dziwnego, że przykłady głównie dotyczą właśnie tej dziedziny życia. Postaram się jednak zwrócić uwagę czytelnika nie na szczegóły zawodowe, lecz na takie cechy opracowanych skoroszytów, które ilustrują potęgę tego popularnego programu i wskazują na możliwość wykorzystania prezentowanych rozwiązań dla różnych zastosowań.

Moim zdaniem bowiem Excel jest jednym z bardziej genialnych tworów naszej cywilizacji, pominąwszy oczywiście technikę wojskową czy kosmiczną, o której niewiele wiem.

Prezentacja ta może być traktowana jako twórcze i dydaktyczne portfolio autora.

Nie są to bynajmniej wszystkie narzędzia programowe stworzone przeze mnie w Excelu (a także w innych aplikacjach grupy Office) w trakcie kilkunastoletniego wykorzystywania tych programów.

ciąg dalszy: Pierwszy przykład

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: