Pierwszy przykład

Jest to prosty skoroszyt obliczający poziom zakłóceń radiowych na odległej i na tej samej stacji linii radiowej. Składa się z kilku arkuszy (częściowo ukrytych dla uniknięcia rozpraszania operatora danymi nieistotnymi przy obsłudze skoroszytu).

przykład1

Do obsługi wykorzystano kilka tzw. formantów wbudowanych w aplikację MS Excel. Są to pola wyporu opcji i listy wyboru. Dzięki temu operator nie musi wpisywać nazw urządzeń (są pobierane z przygotowanej listy), co byłoby często przyczyną błędów w pracy. Jawnie wprowadza się tylko parametry liczbowe lub nazwy obiektów. Arkusz wykonuje szereg obliczeń prowadzących do jasnej kwalifikacji „spełnia – nie spełnia”. Zastosowano konsekwentne formatowanie ułatwiające wprowadzanie danych i odczyt wyników – np. białe pola: wprowadzanie danych, szare pola: informacje wyliczane przez skoroszyt, wynik kwalifikacji: na polu o barwie sygnalizującej stan pozytywny (żółte jak na ilustracji) lub negatywny (czerwone).

czytaj dalej: Drugi przykład

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: