Przykład szósty

Narzędzie ekscelowe pozwala na ogromne ułatwienie pracy projektanta instalacji zapewniającej łączność radiową (np. GSM) we wnętrzu dużego obiektu w rodzaju centrum handlowego.

Specyfiką takiego projektu jest silne rozgałęzienie instalacji, a przez to zależność poziomu („siły”) sygnału w jednej antenie od wszystkich innych elementów w całej instalacji. Wobec tego np. próba przedłużenia (w czasie projektowania) jednego kabla o 10 m powoduje konieczność przeliczenia bardzo wielu poziomów w różnych częściach instalacji. Można to przyrównać do wyraźnych zmian ciśnienia w bardzo rozgałęzionej instalacji wodociągowej po otwarciu zaworu, choć sieć kablowego rozprowadzania sygnałów radiowych rzecz jest o wiele bardziej czuła na zmiany.

Schemat takiej instalacji wygląda na przykład jak na ilustracji.

czytaj dalej: Przykład siódmy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

Oto witryna przedstawiająca różności z mojego życia zawodowego i prywatnego, w tym bieżące działania i możliwości twórcze, jakich nabyłem w trakcie ponad dwudziestu lat pracy zawodowej. Moim zawodem jest telekomunikacja radiowa, a moim „narzędziem pracy” jest informatyka stosowana.

%d blogerów lubi to: